Projekt, Zdravá mateřská škola!

MŠ Sluníčko je od roku 1996 zařazena do sítě Zdravých mateřských škol a certifikátem může plně užívat název Mateřská škola podporující zdraví. Pedagogická koncepce je zaměřena na výchovu předškolního dítěte ke zdraví, na vytváření podmínek pro tělesnou, duševní a společenskou pohodu, na výchovu ke zdravému životnímu stylu.

Škola, která se rozhodla podporovat zdraví, přistoupila na určitá filozofická východiska a principy činnosti. Chápe, že zdraví není jen nepřítomností nemoci. Je to subjektivní pocit životní pohody, souladu a harmonie, který si uvědomujeme podle míry své zralosti. Pocit pohody je relativní, protože každý jednotlivec jej dosahuje za rozdílných předpokladů a podmínek.

Stěžejním cílem programu Škola podporující zdraví a jeho kurikula je, aby se děti již od mateřské školy naučily postojům, které spočívají v úctě ke zdraví, a praktickým dovednostem chránícím zdraví.

PRAVIDLA NAŠEHO STRAVOVÁNÍ

Každý den mají děti možnost výběru ze dvou nápojů. Buď ovocné, bylinné čaje, džusy, mošty, čaje přislazované STEVII, nebo mléko, och. mléko, švédský čaj, bílou kávu, kakao, horkou čokoládu, VITAKAO, MALCAO.
Dětimají celodenně k dispozici barel s již zmiňovanými čaji a dále džbán s vodou s citronem a mátou.
Samozřejmostí je každodenní podávání čerstvé zeleniny a ovoce dle sezónní nabídky.
Polévky jsou z větší části zahušťované cizrnou, špaldovou, rýžovou moukou, nebo mletými ovesnými vločkami.

V naší MŠ se vaří výhradně z přírodních potravin, bez použití polotovarů. Používáme výrobky firmy SUNFOOD- seitan, tofu, firmy KOSTERA a LIMONIE- cizrnná, špaldová, rýžová mouka, luštěninové zavářky do polévek, luštěninové směsi na výrobu pomazáneka do mletých mas, jakož i již zmiňované zdravé nápoje slazené STEVII a přírodní mošty a džusy. Ovoce, zelenina a maso je dováženo denně čerstvé.