Mateřská škola Sluníčko

Gorkého 1521, Pardubice

Akce mateřské školy Sluníčko v roce 2018

Březen
7., 21., 28.3. dopoledne Plavání I. +II. skupina
20. + 21.3. od 10 do 16 hod. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v MŠ Sluníčko
20.3. 10.00 hod. divadelní představení Srdíčková vílavíly "Tulipánek" 40,- Kč
22.3. dopoledne Sportovní dopoledne v ZŠ Staňkova- pro předškoláky
28.3. odpoledne Velikonoční tvoření s paní Němcovou - velikonoční zvyky, tradice, společně s rodiči si upletete velikonoční slámovou slepičku namalujete vajíčka, cena za výrobek 20,- Kč
Únor
19.2. 10.00 hod. divadelní představení Srdíčková víla víly "Bubáci na hradě Strachově" 40,- Kč
PLAVÁNÍ v Aqua centru Pardubice - 10 lekcí - II. skupiny dětí
7.2. 9.00-10.30 I. lekce plavání
14.2. 9.00-10.30 II. lekce plavání
21.2. 9.00-10.30 III. lekce plavání
28.2. 9.00-10.30 IV. lekce plavání
5. + 6.2. 2018 vybíráme platbu 600,- Kč
Leden
25.1. dopoledne logopedická depistáž předškolních dětí v MŠ paní Mgr. Marková- logopedka
26.1. 10.30 hod. divadelní představení Východočeské divadlo "Kašpárek a drak" 40,- Kč

Akce mateřské školy Sluníčko v roce 2017

Prosinec
6.12. 7.30 ODJEZD celodenní výlet- Kutná Hora "Betlémování" 130,- Kč
7.12. 9.00 "Mikulášská besídka s nadílkou" - ve spolupráci se ZŠ Staňkova Pardubice
18.12. 10.00 "Vánoční pohádka" a návštěva vánočního jarmarku v ZŠ J. Ressla Pardubice
19.12. 10.00 Pohádka Srdíčková víla víly "Zimní královna" 40,- Kč
21.12. dopoledne Vánoční rozsvědcení stromečku a nadílka na jednotlivých třídách
10.00 Účast na soutěži "Rolnička" na ZŠ J. Ressla
Mikulášské a vánoční tvoření rodičů a dětí na jednotlivých třídách - termín na třídách
30.11. odpoledne "Adventní spirál" a - slavnost rodičů a dětí - třída Zvoneček
Listopad
1.11. 10.00 Pohádka Srdíčková víla víly "Kouzelná hruška"
6.11. 9.00+10.00 Logopadická pohádka Žirafy Žofky (prevence vzniku log. vad) "O líném jazýčku"
8.11. 16.30 Lampionový průvod po sídlišti Dukla
8.11. 17.00 Slavnost Sv. Martina na školní zahradě, hledání pokladu
22.11. 10.00 Pohádka Srdíčková vílavíly "Čert a Káča"
23.11. 16.00 Přednáška pro rodiče - P. psycholožka Fürychová - "Když se ve výchově nedaří"
 
Podzimní tvoření rodičů a dětí na jednotlivých třídách — termín na třídách
30.11. odpoledne "Adventní spirála " - slavnost rodičů a dětí - třída Zvoneček
Červen
7.6. dopoledne pohádka Srdíčková víla víly "Míša a Máša táboří"
7.6. 9.00 tyfflocentrum "Postižení žijí mezi námi" - setkání s nevidomým kamarádem - třída B + M
12.6. — 18.6. Škola v přírodě - třída Berušek
13.6. dopoledne Finále Sportovních her dětí MŠ-Krajské kolo
21.6. 15.30 Zahradní slavnost - pasování předškoláků, rozloučení se školkou a koncem šk. roku
Květen
2.5. 9:00 ZŠ Staňkova- "Třídění odpadu s Justýnkou a skřítky"- ekologický program
11.5. 10:30 loutková pohádka "O berušce Jarušce"
15.5. 10:15 koncert souboru Perníček "Jarmark" - Kulturní dům Dukla
16.5. dopoledne semifinále Sportovních her dětí z mateřských škol v Pardubicích
24.5. 9:00 tyfflocentrum "Postižení žijí mezi námi" - setkání s nevidomým kamarádem - tř. Zvoneček
24.5. 10:00 tyfflocentrum "Postižení žijí mezi námi" - setkání s nevidomým kamarádem - třída Sluníčko
29.5. dopoledne Školní výlet "Hledání pohádkového pokladu" - Staré Hrady
Duben
5. 4. dopoledne VII. Lekce plavání
6. 4. odpoledne Velikonoce na farmě- povídání o tradicích, zvířatech, společné tvoření s rodiči
11. 4. dopoledne Pohádka Srdíčková víla víly "Včelka Bambulka"
12. 4. dopoledne VIII. Lekce plavání
19. 4. dopoledne IX. lekce plavání
24. 4. až 28. 4. Škola v přírodě třída Sluníček
26. 4. dopoledne Poslední lekce plavání - vyhodnocení
Březen
1. 3. dopoledne III. Lekce plavání
15. 3. dopoledne IV. Lekce plavání
22. 3. dopoledne V. lekce plavání
23. 3. 10.20 pohádka Srdíčková víla víly "Kůzlátka a hloupý vlk"
29. 3. dopoledne VI. lekce plavání
30. 3. 8.00 Jarní fotografování
30. 3. Den otevřených dveří v MŠ Sluníčko
Únor
1. 2.
9. 2. 10.00 TIP sport Aréna Pardubice-lední revue "Z pohádky do pohádky"
15. 2. dopoledne Pohádka Srdíčková víla víly "O mlsné ježibabě"
22. 2. dopledne I. lekce plavání - Plavecký areál Pardubice (2. skupiny)
23. 2. 9.00 +10.00 II. lekce plavání -Plavecký areál Pardubice (2. skupiny)
24. 2. zimní příběh "zima v bílém kožíšku" - povídání o Antarktidě
Leden
18. 1. 10.20 Pohádka Srdíčková víla víly "Obušku z pytle ven"
30. 1. 9.00 + 10.00 p. Kadlečková "Seznamujeme se se zvířátky" třída .I.+II.
31. 1. 9.00 + 10.00 p. Kadlečková "Seznamujeme se se zvířátky" třída III. +IV.

Akce mateřské školy Sluníčko v roce 2016

Prosinec
5. 12. 9:00 Mikulášský běh v červeném - ZŠ Staňkova
10:00 Mikulášská besídka s nadílkou
7. 12. 7:15 Výlet na vánoční zámek Potštejn - třída Berušek + Motýlek
8:00 Výlet na vánoční zámek Potštejn - třída Zvoneček + Sluníček
13. 12. dopoledne Vánoční besídky na jednotlivých třídách
15. 12. 8:30 "Myšák Bertík a pan B" - bezpečnostní pořad pro předškoláky
19. 12. 10:30 "Zlatovláska" - divadelní představení pro předškoláky ve VČD
21. 12. 10:00 Vánoční pořad s paní Novozámskou - Hronovická scéna
Vánoční tvoření s rodiči podle nabídky jednotlivých tříd
Listopad
1. 11. 10:00 Pohádka "Zamilovaný vodník"
listopad dopoledne Splečné tvoření rodičů a dětí na třídách
10. 11. 16:00 Oslava Sv. Martina- lampionový průvod, příjezd Martina, hledání pokladu na ŠZ
23. 11. 10:00 Pohádka Srdíčková víla víly "Jak chtěl Rarášek odnést Bětku"
Říjen
18. 10. srp.30 Pohádka Srdíčková víla víly "O veliké řepě"
31. 10. dopoledne ZŠ Staňkova - Halloween - "Strašidelná cesta", v budově ZŠ s rodiči
Červen
1. 6. dopoledne Karnevalový rej - soutěže na školní zahradě družiny ZŠ Staňkova
2. 6. dopoledne Školní výlet zámek Sloupno u Nového Bydžova "Pirátská cesta" - třída Berušky + Motýlci
2 .6. 8.30 hod Pohádkový les - Bubeníkovy sady (třída Zvoneček + Sluníčka)
3. 6. 10.00 hodin Pohádka pro děti MŠ Sluníčko "O červené Karkulce"
9. 6. 8.30 hod. Pohádkový les - Bubeníkovy sady (třída Berušek + Motýlků)
Květen
17. 5. dopoledne Sportovní hry dětí MŠ Pardubice - semifinále
21.-28.5. 8 dní Škola v přírodě Příchovice u Tanvaldu - třída Berušek + Motýlků
30. 5. dopledne Školní výlet zámek Sloupno u Nového Bydžova "Pirátská cesta" - třída Zvoneček + Sluníčka
31. 5. dopoledne Zahájení Týdne dětí - sportovní soutěže na školní zahradě
Duben
11. 4. doploledne Ekologická pohádka "O skřítcích"- ve spolupráci se ZŠ Staňkova
12. 4. 8.00 hodin Fotografování dětí ke "Dni maminek"
18. 4. 10.00 hodin Pohádka Srdíčková víla víly "O slepičce a kohoutkovi"
21. 4. dopoledne "Olympiáda" dětí MŠ Sluníčko - klání v 5 disciplínách, Program v rámci Olympijského parku
22. 4. 9.00 hodin "Den Země" - účast předškoláků na aktivitách na Pernštýnském náměstí
25.-29. 5. týden Škola v přírodě - třída Sluníček MŠ
Březen
8. 3. 10.00 hodin Pohádka Srdíčková víla víly "Jarní kočička"
9. 3. 15.30 hodin "Jarní povídán p. Němcové" spojené s velikonočním společným vyráběním dětí a rodičů
pozorování jarních mláďátek domácích zvířat
21. 3. 8.30 hodin Pohádka "O Budulínkovi" - herecká společnočnost Karlovy Vary
2., 9., 16. a 23.3. dopoledne Další lekce kurzu plavání
Únor
5. 2. 9.30 hodin Masopustní průvod v maskách a veselice - po Dukle
10. 2. odpoledne Začíná 10 lekcí plavání pro předškoláky- plavecký areál Pardubice
10.+11. 2. Zápis předškoláků ke vzdělávání na 1. stupni ZŠ
11. 2. 10.00 hodin Pohádka Srdíčková víla víly "O princezně Solimánské"
29. 2. během dne "Den otevřených dveří" v MŠ Sluníčko Pardubice pro nové děti
Leden
19.1.10.00 hodin Sportovní doploledne pro předškoláky ZŠ Staňkova (sportovní oděv + obuv s sebou)
26.1.odpoledne Beseda s rodiči předškoláků- ZŠ Staňkova Pardubice
25.1.10.00 hodin pohádka Srdíčková víla víly "HRNEČKU VAŘ"
26.1.10.30 hodin Den otevřených dveří ZŠ Staňkova - prohlídka školy,nahlédnutí do vyučování

Akce mateřské školy Sluníčko v roce 2015

Prosinec
1. 12. během dne "Čertování s rodiči" - vyrábění čertů, andělů, Mikulášů - třída Berušek
2. 12.9.00 hodinMikulášský běh- ZŠ Staňkova
2. 12. 16.10 hodin"Adventní spirála" - třída Zvoneček
3. 12. během dne"Tatínku ,maminko, hraj a vyráběj si se mnou" - třída Motýlek
4.12.10.00 hodinMikulášská besídky s nadílkou
7. 12.15.00 — 15.45Vánoční vyprávění p. Němcové + společné vánoční vyrábění dětí a rodičů
8. 12.10.30 hodin "Vyčaruj mi poháku" - pásmo kouzel a čar
15. 12.dopoledne Vánoční besídky pro dědi na jednotlivých třídách
16. 12.10.00 hodin "Vánoční pohádka" -návštěva školní družiny ZŠ Ressla
Prohlídka Vánočního jarmarku"
Listopad
3. 11.8.30 +10.30 Divadlo KOS "Jak se Janek neuměl rozhodnout"
19. 11.7.30 - 12.00 výlet na zámek Potštejn "Vánoční program pro děti"
26. 11.10.00 hodin Pohádka Srdíčková víla víly "Míša, Máša a vánoce"
Říjen
15.10. 10.00 hod. Pohádka Srdíčková víla víly "Drak, co na kytaru hrál"


Malování na obličej

Na kolotoči